Öğrencilerimiz anlatır

Katılımcı Görüşleri


Bir şeylerin değiştiğini hissediyorum. En azından düzenli olarak, sıkılmadan başladığım işi bitirebiliyorum. Algı Eğitim Merkezine çok yoğun sınav stresi yaşadığım için başladım. Şu an kendimi çok daha iyi hissediyorum. Sınava kadar çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim.


Buraya başlamadan önce dikkatim gerçekten çok zayıftı. Okul ve özellikle dershane sınavlarında dikkatim çok dağılabiliyordu. Ancak şimdi dikkatim benim kontrolümde. Yani ben istemedikçe dikkatim başka şeylere yönelmiyor. Buraya ilk başladığımda yaptığım çalışmalarda çok fazla zorlanıyordum. Bunu yavaş yavaş aşmaya başladım. Bu benim için çok iyi bir şey. Önüme çıkan fırsatlardan yararlanmam gerekiyor. Zorluklarla mücadele edebiliyorum. Yani özgüvenim kesinlikle arttı. Daha önce bana zor gelen bir şey olduğunda geri çekilmeyi tercih ederdim. Artık korkmadan yapabileceğimi düşünüyorum. İyi ki buraya başlamışım.


Sevgili Algı Eğitim; Buraya gelmeden önce dikkatsiz, başarılı olamayan biriydim. Ama daha sonra sizin sayenizde başardım. Buraya gelirken hem heyecanlı hem de mutluydum. Burada çok eğlendim. Sizi çok seviyorum. İyi ki buraya geldim. Sizinle birlikte oldum. Siz beni başarılı bir birey yaptınız. Her zaman sizi seveceğim.


Ben buraya gelmeye başladığımdan beri daha fazla ders çalışma isteği, özgüven, öfke kontrolü oluştu. Anneme ve babama daha saygılı davranmaya başladım. Sizlere çok teşekkür ederim.


Algı eğitime gelmeden önce dikkatim çok dağınıktı. Bazen gözümün önündeki şeyleri göremiyordum. Eşyalarımı sürekli kaybediyordum. Şu an dikkatim arttı. Artık daha fazla şeyi aklımda tutabiliyorum. Daha iyi odaklanıyorum. İşlemleri daha hızlı yapıyorum.


Algı’ya gelmeden önce dikkat eksikliğim olduğunu hissediyordum. Dersteyken, bedenim orada fakat ruhum başka yerdeydi. Bazen sınavlardan önce stres yapıyordum. Algı sayesinde artık stres vs.kalmadı. Dersleri hiç sıkılmadan çok iyi anlayarak dinleyebiliyorum. Bana yeni numaralar söylendiğinde hemen ezberleyebiliyorum. Evde ne yapacağımı bilmiyordum. Zamanım boş şekilde geçiyordu. Şuan da zamanımı daha iyi kullanıyorum.


Aslında buraya ilk Ömer abim geldi, o çok memnun olduğunu söyledi, sonra Esra ablam da geldi. O da çok memmun kaldığını söyledi. En sonunda ben de kayıt oldum. İyi ki olmuşum. Burası çok güzel. Kulaklıkla müzik dinlerken, bir şeyler de öğreniyorsun. Ben de kendimdeki değişiklikleri hissettim. Buraya gelmeden önce özgüvenim yoktu. 6-7 seanstan sonra değişimi fark etmeye başladım. Buraya geldikten sonra kendimi geliştirmeye kendim için bir şeyler yapmaya başladım. İyi ki gelmişim. Burayı herkese tavsiye ederim.


Buraya gelmeden önce dikkatim, özgüvenim ve konuşma şeklim şimdi hissettiğim kadar iyi değildi. Kitaplardan çabuk soğuyordum, bir kenara atıp bırakıyordum. Kitapların en iyi yol gösterici olduklarını biliyordum ama “Ne yapabilirim ki çok sıkıcı”deyip bırakıyordum. Özgüvenim oldukça arttı. Söylemek isteyip söyleyemediklerimi söylemeye başladım. Artık ben bunu kesin yapamayacağım diye bir şey düşünmüyorum.” İnanırsam neden yapamayacağım ?” diyorum. Bu şekilde mutluyum. Konuşma şeklime gelince, daha önceden nasıl cümle kuracağımı bilemiyordum, kafamda kısa sürede toparlayamazdım. Buraya geldiğimden bu yana yeni kelimeler öğrendim. Ve artık kısa sürede güzel cümleler kurabiliyorum. Sonra buraya geldiğimden bu yana kendimde olan yetenekleri fark ettim. Bazı şeyleri sol elimle artık daha rahat yapabiliyorum. Resim çizebilme yeteneğimi fark ettim. Buraya gelip kendimi keşfettiğim ve geliştirdiğim için çok mutluyum. Burayı çok sevdim ve burada öğrendiğim güzel şeyleri hiç unutmayacağım.


Buraya geldiğim için gerçekten kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü çok fazla dikkat hatası yapıyordum. Kendime güvenim yoktu. Ders çalışmak istemiyordum. Buraya başladıktan sonra hayatımda bir çok değişiklik oldu. Hayata, derslere kısaca her şeye bakarken gözlerimi dört açmayı yani dikkatli olmayı öğrendim. Sonra burası gerçekten çok rahat bir yer, kendini rahat hissetmeni sağlayan bir yer. Ben de kendimi burada çok rahat hissettim. Algı Eğitimi çok seviyorum. Bana her açıdan gerçekten çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ediyorum. Buraya geldiğim için çok mutluyum ve aileme karşı ayrıca borçluyum. Her şey için çok teşekkür ediyorum.


Sevgili Algı Eğitim Merkezi; Buraya gelmeyi zaten çok istiyordum. İyi ki de gelmişim. Daha dikkatli bir birey olduğumu düşünüyorum. Evde babama testleri uygulayıp benim kadar dikkatli mi değil mi diye kontrol ettiğim oluyor. Kendimden emin olmaya ve kendime güvenmeye başladım. Üniversite sınavını artık şansa bırakmayacağım. Buraya geldikten sonra daha da hırslandım. Algı beni karamsar korkularımdan vazgeçirdi. Üniversite ufkumu açtı. Artık korkmuyorum. Daha dikkatli olacağımı ve daha düzenli sınava hazırlanacağımı biliyorum. Burada çok eğleniyorum, aynı zamanda bir şeyler öğreniyorum. Bana her zaman en zorunu başarmayı öğreten Algı Eğitim ailesine çok teşekkürler. Öğretmenlerime başaramadığımda yanıma gelip yol gösterdiği, sıcak davrandığı için teşekkür ederim. İyi ki gelmişim Algı Eğitim ve Rehberlik Merkezi’ne.


Buraya gelmeden önce ders notlarım biraz düşüktü. Sınava girerken kendime güvenim pek yoktu. Sınavlarda çok stresliydim. Ama şimdi sınavlarda kendime güvenim çok arttı. Daha yüksek notlar almaya başladım. Kendime güvenim arttı. Artık sınavlarda rahat bir şekilde bildiklerimi yazıp geçiyorum.


Algı Eğitime ilk geldiğim günden beri hayatımda değişen şeyler sınavlarım, sözlerim, davranışlarım ve arkadaş ilişkilerim, aile görevlerim arttı, daha çok ödev yapmaya başladım. Algı Eğitim’de olmayı çok seviyorum. Odaklanmam ve dikkatim çok arttı.


Buraya başladığımdan beri kendimde en çok değiştiğini düşündüğüm şey özgüven oldu. Konuşurken, düşünürken bile daha rahat ve özgüvenli olduğumu fark ettim. Özellikle dikkatin önemli olduğu sınavlarda daha iyi olduğumu gördüm. Önceden hemen göremediğim geometri sorularını bile görmeye başladım. Daha iyiye gideceğini umuyorum. Bu yöntemi önerdiğiniz için teşekkür ediyorum.


Açıkçası buraya gelmeden önce kendime pek inanmıyormuşum. Bunu daha yeni anlasam da şimdi kendime daha çok güveniyorum. Motivasyonum arttı. Daha rahat ders çalışıyorum. İyi ki gelmişim. Şimdiden böyle hissetmeme sebep oluyorsa ileriki günlerde etkileri daha çok görülecek gibi geliyor. Her şey için teşekkür ederim.


Benim “Berard” eğitiminden sonra sınav stresim azaldı. Eskiden bir sınava girerken heyecanlanıyordum. Eskiden sınavımı yaparken yapamadığımı düşünüp sinirleniyordum. Eskiden öğretmenimiz deftere bir şey yazdırırken yazdığım şeyi tekrarlattırıyordum. Ama artık öğretmenimin dediği şeyi bir kerede anlayıp aklımda tutup yazabiliyorum.


Hocamın bana 7. seansı yapacağız dediği gün seans bitip çıktıktan sonra 3,5 yıldır özlediğim mutluluğu yolda yürürken aniden tattım. Eski iddia sahibi halim yeniden ortaya çıktı. Özgüvenimin arttığını hissettim. Yolda yürürken bakışlarımı kaldırabildim. Eski engellenmişliklerimi unuttum. Bir anda güç geldi. Yeniden canavar gibi ders çalışabileceğimi hissettim.


Buraya gelmeden önce biraz tedirgindim. Çünkü çok fazla düzeleceğimi düşünmüyordum. Daha önceden de İstanbul’da bir psikoloğa gitmiştik ve bir farklılık olmamıştı. Fakat müzik çalışmam bittikten sonra farklılıkları yavaş yavaş fark ettim. Sınavlarımda geçen seneye göre daha başarılıyım ve kendime daha fazla güveniyorum. Bir hafta önceden başlayan streslerim bitti artık. Artık sınavlardan önce rahatlamayı da öğrendim. Sınavlardan önce stresimde yavaş yavaş azalıyor. Kendimi daha mutlu hissediyorum.


Başladığımda burası ile ilgili pek bir fikrim yoktu. Ancak gelip gittikçe alışmaya başladım. Yaptığım etkinlikler ilk başta çok sıkıcı geliyordu. Ancak zamanla daha hızlı çözmeye başladığımı anladım ve eğlenceli gelmeye başladı. Bir derste iki bulmaca bitirebilir hale geldim. Kaygımdan da biraz kurtulduğumu hissediyorum. Müzik dinlemek de çok eğlenceli olduğundan, zaman çok güzel geçti…


Algı Eğitim’e başlamadan önce kendime çok güvenmiyordum. Bu eğitim kendime olan güvenimi artırdı ve hayata daha umutlu bakmamı sağladı. Önceden çalışmayı istemediğim dersleri bu eğitimi aldıktan sonra isteyerek ve ilgi duyarak çalışmaya başladım. Algı Eğitim’e ve öğretmenime çok teşekkür ediyorum.


Öncelikle buraya gelmeme sebep olan öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce sınav kaygım vardı. Çok stresliydim. İkinci sınavda ne yapacağım diye. Ama bu metot sayesinde şu an sınav kaygım gerçekten azaldı. Artık stres yapmayacağım. Artık hayata daha pozitif bakıyorum. Daha çok rahatladım bu metot sayesinde kuş gibi hafiflediğimi hissediyorum. Kendimi çok enerjik hissediyorum. Hayatımla ilgili her şeyi yapmak istiyorum. Kendime yüksek derecede bir özgüven geldi. Gerçekten başkaları başarabiliyorsa, yapabiliyorsa bende yapabilirim. Şu an bir şeyler yapmaya, başarmaya kendimi hazır hissediyorum. İyi ki buradayım, iyi ki gelmişim. Sizlerle tanıştığım için çok mutluyum.


ALGI EĞİTİM’e başladığım günden itibaren dikkat oranım gittikçe arttı. Daha hızlı okumaya başladım. Okuduğum kitapları daha iyi anladım. Her şeyi daha hızlı algılayabildim. Okuduğum şeyler daha çok aklımda kaldı. Okulda öğretmenimin dediklerini çok çabuk hafızama aldım.


Buraya gelmeden önce korkuyordum. Ama buraya geldikten sonra korkmamaya başladım. Eskiden öğretmenlerimle konuşamazdım. Ama artık rahatça konuşabiliyorum. Eskiden dersler bana on saat gibi gelirdi. Şimdi beş dakika gibi geliyor. Buradan çok fayda gördüm. Buraya gelmeden önce fazla dikkatli değildim. Öğretmenin söylediklerine fazla dikkat etmezdim. Ama şimdi anlıyorum. Burada çok dikkatli oldum yani kısaca buradan çok fayda gördüm.


Kursa başladıktan bir hafta sonra söyleyemediğim bir kelimeyi söylemeye başladım. “PAZARTESİ” hiç diyemezdim. Hep haftanın ilk günü olarak söylerdim ama artık pazartesi diyebiliyorum. 11. seansta ise bir arkadaşımla telefonda konuşuyordum. İlk defa benim konuştuğum her şeyi eksiksiz anladı.


3 Aralık 2012 Pazartesi günü ALGI’ya gelmeye başladım. Geldiğimde biraz sıkılıyordum ama şimdi zaman çok hızlı geçiyor. ALGI’ya gelmeden önce yine düzenli ve dikkatliydim. Ama artık daha düzenliyim. Dolabım daha düzenli. Odamı sabahları düzenliyorum. Akşam gelince düzenli görünce rahatlıyorum. Eskiden sabah direk evden çıkıyordum. Akşam topluyorum. Bunun için annemden artık ‘AFERİN’ alıyorum. Eskisinden daha dikkatliyim birde. Evde bulmaca filan çözerken daha dikkatliyim. Okulda derslerimde daha iyi anlayabiliyorum. Soruları daha hızlı çözebiliyorum. Bunlar benim ve ALGI’nın başarısı..


Buraya geldiğim için çok mutluyum ve babama çok teşekkür ediyorum. Öğretmenimin benim için yaptıklarını asla unutamam çünkü bana değer verdiler. Sınavlarda yaptığım yanlışlar azaldı. Düzenli ve planlı çalışan, her şeyi zamanında yapan, dikkatimi daha çabuk verebilen biri oldum.


Buraya geldiğim için çok mutluyum. Buraya gelmem bana ve çevreme çok katkı sağladı. Özgüvenim gelişti, arkadaşlarımla ve çevremle olan iletişimim daha iyi oldu. Okuldaki başarım arttı. Artık eskisi gibi kötü düşünceleri yok hep pozitif düşünüyorum ve o şekilde hareket ediyorum. Buradaki ilgi gerçekten mükemmel. Algı eğitimi çok seviyor ve herkese tavsiye ediyorum.


Öncelikle buraya gelmeden önce ciddi dikkat dağınıklığım, stresim ve motivasyon eksikliğim vardı. Burada yaptığımız uygulamalar ve oyunlarla rahatladım, hem de kendime bir sınav öğrencisi olarak çok katkıda bulundum. Tabi ki burada tek başıma değil öğretmenlerimle birlikte güzel zaman geçirerek bu başarıyı elde ettim. Ayrıca burada kazandığım özgüvende hayatım boyunca bana yarar sağlayacak. Bana kattıklarınız gelecek hayatta çok işe yarayacak. Sizler sayesinde başarıma başarı katarak hayatımı devam ettireceğimi düşünüyorum. Gelecekte adımı bir yerlerde duyarsanız ( inşallah) bilin ki ben hedefime ulaştım. Her şey için çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık!


En çok etkiyi ders çalışma anlamında gördüm. Çünkü önceden kendimi derse motive edemiyordum. Ama şimdi rahatça odaklanabiliyorum. Testlerdeki hızım arttı. Soruları daha çabuk ve dikkatli çözüyorum. Okulda derslere karşı ilgim ve motivasyonum arttı. Arkadaşlarımla ilişkilerim, konuşmam bile değişti. Burada geçirdiğim vakit benim için çok değerliydi. Hayatım düzeldi diyebilirim Algı Eğitim’le.


Buraya gelmeden önce kendimi başarılı hissediyordum. Ama Algı’ya geldiğimde aslında başarının anlamını daha iyi anladım. Bana çok iyi destek oldu. Şimdi daha başarılı olacağıma ve daha özgüvenli olacağıma eminim. Bu eğitimin etkilerinin yavaş yavaş görüldüğünü evde test çözerken fark ediyorum. Bu eğitimde emeği geçen öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Umarım bu eğitimin daha büyük etkilerini 6 ay içinde görürüm. Çok teşekkürler…


İlk gün başladığımda çok heyecanlıydım. Buraya geldiğimde utanmıştım. Ondan sonra öğretmenimle tanıştım. Utangaçlığım ve heyecanım gittikçe kayboldu. Artık derslerimi daha hızlı yapıyorum. Sınavlarda daha başarılı oluyorum. Eğitimim biteceği ve öğretmenlerimden ayrılacağım için üzülüyorum. Sizi çok seviyorum.


Buraya geldiğim zaman öğretmenimin sıcakkanlılığı sayesinde kendimi rahat hissetmeye başladım. Burayı çok sevdim. Uygulamaları çok sevdim. Algı Eğitim sayesinde derslerime daha düzenli çalışmaya başladım. Okuldaki başarım arttı. Bu yüzden ailem ile iletişimimde daha iyi bana daha çok güveniyorlar. Çok teşekkür ederim.


ALGI EĞİTİM’E gelmeden önce soruları yavaş çözüyordum. Buraya gelince soruları daha hızlı çözmeye başladım. Dikkatim daha iyi. Burayı ve öğretmenlerimi çok sevdim. Ders çalışırken de daha iyi motive oluyorum.


Çok sevdiğim Algı eğitim yuvası ; Öncelikle burayı çok sevdiğimi belirtmek isterim. Buraya çok isteyerek geldim. Öğretmenlerimi çok sevdim. Onlarla güldüğümde oldu, ağladığımda çok anlayışlılar her konuda. Buraya gelmeden önce bazı şeyleri hemen anlayamıyordum. Ama şimdi okuduğum, dinlediğim şeyleri çok hızlı anlayabiliyorum. Özgüvenim arttı, insanlarla konuşmam daha güzel bir hal aldı. Burası ben de çok farklılık yarattı. Tüm Algı ailesine çok teşekkür ederim. Kocaman sevgiler sizleri çok seviyorum.


Buraya geliş amacım okuma hızımı arttırmak ve dikkatimi toparlamaktı. Şimdiden dikkatimi daha iyi toparlayabildiğimi düşünüyorum. Burası gerçekten çok sıcak bir ortam ve bana karşı çok samimi olduğunuz için size teşekkür ederim. Kendimde buraya geldiğimden beri odaklanmamı ve zaten yüksek olan özgüvenimin daha da geliştiğini düşünüyorum. Daha kapıdan girdiğimde hocamın gözlerinin parıltısı, iyi davranışları ve eğitimdeki yardımları ne güzel bir ortama girdiğimi gösteriyor. Burada bulunmaktan çok mutluluk duyuyorum.


Algı eğitime ilk geldiğim andan beri olan sıcakkanlı, güler yüzlü, anlayışlı bir karşılama beni gerçekten mutlu etmişti. Düşüncelerimin hala değişmemiş olması da ayrı bir güzel. Dikkatimi toplamama ve özgüvenimi arttırıp en önemlisi de stresimi neredeyse sıfıra indirdiği için çok mutluyum. Çok teşekkürler.


İlk olarak ALGI EĞİTİM çok güzel bir yer. Özelliklede öğretmenleri çok hoşgörülü, yardımsever ve çok güzeller. Buraya gelmeden önce her şey çok farklıydı. Ama buraya gelince her şey düzeldi. Başarım, dersteki dikkatim her şey yoluna girdi. Bazen ödevlerimi yapmayı unutuyordum. Şimdi ise sınıfın en dikkatli ve en akıllı kızı ben oldum. Buradaki herkesi çok seviyorum. Öğretmenlerimle kısa sürede çok yollar kat ettik.

Eğer siz de, dikkatim çabuk dağılıyor, sınav kaygısı yaşıyorum, özgüven sorunum var, dikkat ve işlem hataları yapıyorum, derslere odaklanamıyorum diyorsanız; Hemen bizi arayın değişiminizi başlatın!